avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1856 soluții astăzi
Forum Activitate gabriela767

Activitate gabriela767

Discuție succesiune
mpe mine nu ma intereseaza mostenirea dar mama mea odata cu succesiunea vrea sa puna tot pe numele meu ,este posibil? Cate zile poate dura o succesiune?va multumesc.
Răspuns la discuția succesiune
pe mine nu ma intereseaza mostenirea dar mama odata cu succesiunea vrea sa puna totul pe numele meu daca se poate ,si as dori sa stiu cat timp dureaza o succesiune se poate face in cel mult 2-3 zile sau cel mult o saptamana? va multumesc
Discuție succesiune
tatal meu a murit pe data de 8 06 2012 .Mi sa spus ca trebuie sa fac o succesiune.Am ramas eu si mama mostenitoare deoarece eu nu am alti frati.Este neaparat nevoie sa fac acesta succesiune acum sau pot sa o fac dupa ce decedeaza mama mea?daca este obligatoriu in cat timp trebuie facuta si cat costa?Va multumesc
In data de 15 Martie am postat o intrebare si cum nu am primit nici un raspuns,ma gandesc daca am gresit undeva,si daca am gresit,nu imi dau seama unde.
Buna ziua tuturor.Am o alta intrebare in acelasi domeniu(al pensionarii).Sotul meu are lucrati 15 ani in grupa 1 de munca,7 ani in grupa 2 de munca si 2 ani in grupa 3,la ce varsta se poate pensiona anticipat.Acum lucreaza in Spania,este cu contract de munca si as dori sa stiu daca anii lucrati in Spania se pot adauga la anii lucrati in Romania.Este nasut pa data de 8 Octombrie 1965.Va multumesc,o zi buna tuturor.
am 14 ani vechime in grupa 1 de munca + ce mi se mai adauga la ei cu atatea legi care s-au scimbateu una nu mai stiu la ce varsta voi iesi la pensie.Sunt nascuta in anul 1964