avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Activitate CFI75

Activitate CFI75

Răspuns la discuția Femeia de serviciu
Cu contract de munca.Nu eram sigur ca o pot demite cu comitetul, daca AG a hotarat altceva.
Răspuns la discuția Greseala sau furt ?
Va dau ce scrie in contract...-Acoperis tabla direct pe izolatie,nu trebie jgheaburi si burlane,210.000 lei m² materiale si manopera incluse in pret...inaltimea aticului este de 20 cm...deci am calculat cu indoitura de material cu atic ...se mai adauga 24 m²...dar tot raman 100m²....
In anul 2010 am devenit presedintele unei asociatii....prelund arhiva si toate actele.In urma cu 2 saptamani a trebuit sa reinoiesc contractul cu regia de apa si canalizare si aveam nevoie de suprafata acoperisului,pentru apa meteorica....cel mai simplu era sa declar pe proprie raspundere ca acoperisul are...n..m².In 2004 sa reabilitat acoperisul si s-au platit 210.000 lei pe m²...suprafata calculata atunci de presedinte,consilieri si firma care a realizat lucrarea a fost de 447 m².s-a platit suma de 9387ron.Intre timp sau dat cartile tehnice la asociatii..si surpriza...acoperisul are 318m²...Inteleg ca sunt si pierderi ...dar nu de 129 m² in bani 2700 ron. Ce ma sfatuiti sa fac?
Răspuns la discuția Femeia de serviciu
Nu vreau sa gresesc....va spun intreaga discutie....in AG sa propus de 3 locatari schimbarea femei de servici ,pe motiv ca injura pe toata lumea....si face curatenia de mantuiala...sa trecut la vot...5 proprietari ...da...9....nu....10 abtineri...Eu ca presedinte si 2 consilieri am fost pentru schimbarea ei.Comitetul este de 5 proprietari
Răspuns la discuția Femeia de serviciu
da...dar la articolul 15 litera d) scrie ca AG mandateaza comitetul executiv....? deci pot sau nu pot sa o demit cu comitetul executiv?
Comitetul executiv al asociatiei de proprietari ,poate demite femeia de servici fara acordul adunarii generale?