avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Activitate dutu39

Activitate dutu39

incepand cu luna aprilie 2011.multumesc.
doi ani si opt luni este pedeapsa.multumesc.
condamnat la doi ani si 0pt luni cuSUSPENDARE pt.conducere in stare de ebrietate.1.dupa cati ani se face reabilitarea? 2 ..reabilitarea se face de drept sau trebuie mers la tribunal si a cere ac. lucru ?
Răspuns la discuția Prescriere condamnare
2 ani si 8 luni. hotare in 2011.

pedeapsa nu a fost prin inchisoare efectiv.
dupa cat timp se prescrie o condamnare de accident circ.produs in mai 2010? Reabilitarea se face de la sine sau trebuie la judecata? multumesc.
Multumesc mult,voi reveni cu precizari.
Am o mica societate srl pe care de cativa ani nu am activitate sau poate am din cand in cand ceva. Nu am platit impozitele de 2-3 ani intrucat nu am avut din ce plati.As ruga sa stiu urmarile si cum pot sa am o situatie mai usoara. ce pot face?multumesc.
As ruga sa imi spuneti daca este legal ca asociatia la primirea unei sume de bani pentru plata restantei sa imparta suma in chitanta atat pentru restanta cat si penalizari dupa bunul plac. Doresc sa termin de achitat intretinerea si dupa aceia penalizarile.As. refuza primirea banilor.daca nu accept conditia de mai sus.In situatia ac. sunt nevoit sa ii trimit prin mandat postal sau banca si as ruga sa stiu daca si in ac. modalitate de plata ,ma scade cu suma numai la restanta sau nu. multumesc
Un cetatean cu un autov.inregistrat in Bulgaria este controlat si depistat de org. de politie ca , ITP-ul este fals cu toate ca este efectuat in Bg. Intrebare; se poate sa se intocmeasca .soferului dsar penal pentru fals? fals in acte? multumesc.
Este legal ca Asociatia sa refuze primirea unei sume ca restanta ,motivand ca nu se poate,daca nu se achita si penalizarile.?