avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1542 soluții astăzi
Forum Activitate marina_1957

Activitate marina_1957

Răspuns la discuția Mostenitor fara mostenie
din cei 6 frati doar 4 au depus cere ,pentru ca ceilalti 2 erau decedati
proprietari de drept numai locuiesc in aceste camere si terte pers au intrat abuziv in aceste camere. Proprietari de drep nu au facut plingere la politie pentru ca ,au intrat abuziv in aceste camere(noi nici nu ii cunoastem pe proprietari de drept.doar numele acestorA) Proprietari de drept nu mai locuiesc de 15 ani de zile,nu mai se cunosc adresele actuale ale acestora....ce cai de atac avem?..........multumim!
pr0pritar legea18/1991 bunica mea-mostenitori unchii si matusele care au depus cererea in termen si erau suprvetuitori,mama ffind decedata din 1977 si inca o matusa(sora a mamei mele),noi copii supravietuitori si mostentori nu am depus cerere ,legea 18/1991 in termenul prevazut de legea .si am depus cererea dupa 3 ani de zile(este vorba de 3ha si 0800mp..extravilan).acestia impartinduse la 4 copii ai defuctei(bunica)iar mama mea si inca o matusa erau decedate din anul 1977,revenid fiecarui cite un pogon si jumatate iar celui mai mare din frate+0 800mp...mai avem vreo cale de atac prevazuta de lege...tin sa mentionez ca mai exista inca 1000 de mp intravilan care cei 4 frati au renutat in favoarea unui frate prin intelegere verbala(fara acte legale)... Mentionez ca nu s-a facut succesiune dupa moartea bunici(decedata in 1980).............Multumesc, anticipat penru raspuns
ocupa 2 camere abuziv ,aceste 2 camerea au propietari diferiti,intretinera se face per camera sau acumulate(precizez ca aceiasi familie ocupa cele 2 camere. Multumesc!