avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 980 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters195759

Activitate ContSters195759

Răspuns la discuția divort cu minori fara martori
buna seara nu este vb ca renunt usor la copil eu ii vreau pe amandoi,dar am zis sa nu-l distrug nici pe tatal copiilor mei chiar asa,nu sunt un om rau,chiar daca noi nu ne mai intelegem asta nu inseamna ca tr sa ii iau ambii copii,are nevoie de ceva de care sa se agate ca sa mearga mai departe,plus ca baiatul ar fi dublu lovit daca pe langa despartirea parintilor il rup si de mediul in care a trait casa,scoala,colegi,prieteni etc,oricum baiatul va alege,la o adica doar copii au drepturi,parintii doar obligatii,EU NU FAC DIFERENTE INTRE COPII MEI,Vvreau doar sa fac asa cum este mai bine,dar nici nu sunt de parere ca,copii tr sa creasca intr-un mediu ostil,ei tr sa se stie iubiti.va multumesc oricum ptr comentariu,dar nu trageti concluzii pripite atata timp cat nu cunoasteti toate faptele.o seara usoara,cu respect Maria
buna seara,nu se pune problema ca mi-ar fi greu sa cresc doi copii m-as descurca,nici eu nu doresc despartirea fratilor,dar cred ca este firesc sa aibe si sotul un copil,iar baiatul este atasat de el si socrii.cred ca este suficient ca va suferi din pricina despartirii parintilor ca sa-l mai supun inca unui soc schimbandu-i mediul in care este acum,colegi de scoala,prieteni,etc,ptr ca eu urmeaza sa ma mut in alta localitate
buna ziua,va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns,vreau sa divortez avand doi copii minori o fetita de un an si 3 luni si un baietel de 10 ani.Din anumite motive casnicia este imposibila,sotul insa este total impotriva chiar amenintandu-ma in multe feluri ca sa renunt la aceasta decizie. nu vreau un proces cu martori avand in vedere ca nimeni nu stie ce se petrece la mine in familie,vreau doar sa se termine dorind sa raman cu fetita,iar baiatul sa-i ramana lui.as dori sa stiu cam la ce sa ma astept in acest proces avand in vedere impotrivirea sotului si cam cat ar dura,nu am alte pretentii inafara minorei si numelui anterior casatoriei.Va multumesc anticipat.Cu respect Maria
buna ziua,am doi copii minori de 10,respectiv un an si 3 luni,doresc sa divortez deoarece eu si sotul nu mai simtim nimic unul ptr celalalt. Nu ne mai leaga nimic inafara celor doi copii,el adresandu-mi injurii tot mai des fiind lipsit de afectiune si tot mai rece fata de familie,nu am martori sa prezint la divort fiiindca nu stie nimeni ce se intampla in familia noastra.Doresc sa stiu daca este necesara prezenta mea la toate infatisarile si cam cat ar dura procesul avand in vedere ca nu vreau un proces cu martori si nu am pretentii. Dupa divort ianafara pastrarii numelui si a fetitei de un anisor baiatul de 10 ani uramand sa-l las sotului de care oricum este mai atasat.Mentionez ca am o stare materiala care imi permite intretinerea minorului si as dori sa parasesc localitatea cat mai repede. Va multumesc, cu respect Maria(SOTUL NU ESTE DE ACORD CU DIVORTUL,FACAND TOT FELUL DE AMENINTARI CA SA RENUNT)