avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Activitate corneliaE

Activitate corneliaE

Răspuns la discuția Coduri CPV / Coduri CAEN
Multumesc pentru raspuns. Cam aceleasi lucruri le cred si eu acum. In fisa nu e pomenit nimic de CAEN. Am incercat sa consult o publicatie aparuta la statistica cu clasificarea activitatilor din exonomia nationala dar e urat de tot. Singurul lucru care ma interesa era sa stiu ce cod CAEN trebuie sa am ca sa pot efectua servicii de deszapezire.
Răspuns la discuția Coduri CPV / Coduri CAEN
Am inteles ca exista o carte la Statistica care se numeste Clasificarea activitatilor din economia nationala unde sunt descrise toate activitatile care se pot desfasura in cadrul unui cod.
Multumesc. M-ati salvat
Răspuns la discuția Coduri CPV / Coduri CAEN
Acum am citit a doua parte a mesajului. Asa e, se poate rezolva rapid, trebuie doar sa stiu ce sa cer, iar in momentul acesta sunt putin confuza.
Răspuns la discuția Coduri CPV / Coduri CAEN
Am selectat doar cateva coduri care mi s-au parut semnificative pentru ce caut eu:0812, 0899, 0990, 4211, 4312. Sper ca le-am nimerit cat de cat.
Multumesc
Răspuns la discuția Coduri CPV / Coduri CAEN
Situatia sta in felul urmator. Intr-o fisa de date gasesc 14210000-6, 34927100-2, 90620000-9 si 45233141-9. Nu stiu ce coduri CAEN ar trebui sa am in certificatul constatator, pentru a putea merge la licitatie. Pentru 45233141-9, sunt lamurita pentru ca noi ne axam pe lucrarile de drumuri, dar pentru celelalte ....????
Multumesc
Va rog sa-mi spuneti unde as putea gasi o corespondenta dintre codurile CPV (mentionate in Fisa de date a achizitiei) si codurile CAEN ( din Certificatele constatatoare).
Multumesc

Multumesc
Va rog sa-mi spuneti unde as putea gasi o corespondenta dintre codurile CPV (mentionate in Fisa de date a achizitiei) si codurile CAEN ( din Certificatele constatatoare).
Multumesc
Multumesc pentru raspuns.
Stiu ce inseamna RTE si cine il autorizeaza. Singura nelamurire daca RTE in domeniul lucrarilor de intretinere curenta inseamna RTE drumuri. Nu stiam cum se dovedeste faza cu "lucrari de intretinere curenta".

Asta nu inteleg, ar trebui sa fie in prealabil atestat ca RTE intr-un domeniu, nu?
Si cum intretinerea curenta se face pe drumuri, RTE-ul e de drumuri, nu?