avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 946 soluții astăzi
Forum Activitate betisa

Activitate betisa

buna seara!
tatal meu a avut un accident ACUM UN AN in urma caruia a omorat un om.as vrea sa stiu cand va mai putea conduce.dupa accident i s-a dat dovada deoarece nu a avut alcool in sange.procesul s-a incheiat.AS DORII SA STIU DACA SCRIE CEVA SI DE PEMIS (DACA E SUSPENDAT SAU DACA VA PUTEA CONDUCE)DEOARECE AM FOST LA POLITIE SA INTREB SI A ZIS CA NU STIE NIMIC.NR DOSAR 3337/216/2010.VA MULTUMESC
am avut proces(recurs) pe data de 4.03.2011 si l-am pierdut in tot acest timp am sunat avocatul si nu mi-a raspuns si nici acasa nu mi-a venit nici o instiintare astazi am mers la tribunal sa iau procura ca sa predau permisul si am constatat ca desi initial il aveam suspendat pe 30 de zile mi s-a dublat pedeapsa pt ca am depasit 15 zile de la proces.se mai poate face ceva?va rog ajutati-ma cu un sfat
Răspuns la discuția Solutia in recurs
multumesc frumos pt raspuns.doar amenda deorece trebuia sa mi se suspende si permisul pe o perioada de 30 de zile exista ceva si in legatura cu suspendarea permisului??
Răspuns la discuția Solutia in recurs
1330/828/2009
am avut un proces de anulare proces verbal de contravenţie declinat de la Judecătoria Piteşti si l-am pierdut si am facut un recurs si s-a finalizat Dosar finalizat prin hotătâre - nr. 719/2011.ce inseamna?