Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Solutia in recurs
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Solutia in recurs

am avut un proces de anulare proces verbal de contravenţie declinat de la Judecătoria Piteşti si l-am pierdut si am facut un recurs si s-a finalizat Dosar finalizat prin hotătâre - nr. 719/2011.ce inseamna?
prezentati nr de dosar sa va pot comunica ce a decis instanta de recurs.
s-a dispus de instanta respingerea recursului ca fiind nefondat, pe data de 04.03.2011.cu alte cuvinte, argumentele prezentate de dvs in recurs nu au fost de natura sa determine schimbarea sentintei instantei de fond.astfel, va trebui sa achitati amenda dispusa in respectivul pv.
av zagrean
inteleg d-le gheorge ca este vorba de o amenda dispusa de politie in anul 2009
multumesc frumos pt raspuns.doar amenda deorece trebuia sa mi se suspende si permisul pe o perioada de 30 de zile exista ceva si in legatura cu suspendarea permisului??