avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... hotararea 223
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

hotararea 223

am avut un proces de plangere contraventionala cu politia procesul s-a terrminat cu hotararea 223 ce inseamna asta
Cel mai recent răspuns: geo17rai , utilizator 14:59, 26 Februarie 2010
haha...elaborati, va rugam..sigur nu asta e tot....plangere contraventionala s eface pe og 2/2001 in completare cu alte acte specifice, gen oug 195/2002...etc....reveniti cu detalii..asta pt ca poate exista o anume hotarare 223 in fiecare an!!!!

Detalii dosar
Număr dosar: 1330/828/2009 Dată înregistrare: 14.10.2009
Complet: C2 - Miercuri - civil - ora: 09:00 Următorul termen: Dosar finalizat prin hotătâre - nr. 223
Obiectul cauzei: plângere contravetionala declinat de la Judecătoria Piteşti dosar nr. 8087/280/2009



imi poate raspunde si mie cineva vA ROG

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Solutia in recurs betisa betisa am avut un proces de anulare proces verbal de contravenţie declinat de la Judecătoria Piteşti si l-am pierdut si am facut un recurs si s-a finalizat Dosar ... (vezi toată discuția)
Executare masuri dispuse in proces verbal de contraventie TDorina TDorina In urma unei plangeri la OJPC ( Oficiul Judetean pentru protectia Consumatorului), acesta din urma a aplicat unei banci o sanctiune contraventionala si a ... (vezi toată discuția)
Atacare hotarare Sebiano Sebiano daca in urma unui apel facut de anaf impotriva unei hotarari de fond (prin care o amenda contraventionala s-a transformat in avertisment) s-a schimbat total ... (vezi toată discuția)