avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1943 soluții astăzi
Forum Activitate vladalexgeorge

Activitate vladalexgeorge

Bunica mea se afla intr-o situatie destul de incerta in legatura cu succesiunea unui teren agricol. Treaba sta in felul urmator: tatal ei a avut un lot de teren. Unul dintre fratii bunicii si-a trecut pe titlul de proprietate 1/3 din suprafata. Acum nepotul bunicii (fiul unuia dintre fratii bunicii care a si decedat intre timp) vrea sa imparta inca odata la 3 restul de pamant care a rezultat in urma impartirii initiale si din cate am inteles eu a castigat deja procesul. Fratele bunicii si-a insusit 1/3 din lotul initial dupa anii 90, decesul parintelui inregistrandu-se in anii 80. Din ce inteleg eu, restul de 2/3 ar trebui sa revina celorlalti 2 frati fara ca cel ce detine in acest moment 1/3 din suprafata sa mai aiba acces. Intrebarea mea e ce sanse de castig ar avea in urma unui proces prin care sa il scoata pe nepot de a avea acces si la restul de 2/3 din teren.
buna. am o intrebare. pot sa imi concediu de odihna sau medical in perioada cand sunt in preavizul dat de mine la demisie. eu am 15 zile peavizul. stsu mai mult daca am cerut concediu de odihna? mersi