avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Activitate badicangelica

Activitate badicangelica

Va multumesc foarte mult pentru raspuns.Saptamana aceasta voi merge la tribunal.
Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?Cum spuneam mai sus pe 1 aprilie am aflat minunata veste ca instanta mi-a dat castig de cauza in ceea ce priveste acordarea primei de nastere. acum 13 zile am primit hotararea judecatoreasca acasa.Paratul nu a facut recurs in cele 10 zile asa cum ar fi avut dreptul dar nci banii nu i-am primit.ce pot face in cazul acesta?in cat timp ar trebui sa primesc banii?Va multumesc anticipat!
Pe 1 aprilie am avut termen si am castigat!Bafta tuturor!=D>
Da,ar ajuta mult cateva detalii daca se poate.Multumesc Nasturel!
Multumesc frumos!
Buna ziua!Daca angajatorul este din domeniul privat,nu este obligat sa plateasca prima de nastere?Atunci cu contractul colectiv de munca la nivel national cum sta treaba, cand se aplica?Ce sanse am sa castig daca l-am actionat in judecata?Mentionez ca am nascut in 2010.Multumesc.
Buna ziua, as vrea sa stiu ce sanse am sa castig daca am dat angajatorul(particular) in judecata pt neplata primei de nastere?Acesta sustine ca nu este intemeiata cererea mea, si ca nu este obligat sa imi plateasca nimic.Multumesc. Am nascut in seprembrie 2010