avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Activitate Nyckoleta

Activitate Nyckoleta

multumesc frumos!
am inteles ca pe data de 4 aprilie

mai este o problema mare ca asigurarea mea era expirata,si fiind la prima abatare imi da cu suspendare nu?deci daca nu am avut rca si nici un venit lunar ce mi se intampla?
buna ziua!in 01 martie 20011 am lovit 2 persoane pe trecerea de pietoni,din cauza vizibilitati scazute,adik inaintea trecerii erau masini parcate,si in timpul acela treceam si eu si acele 2 persoane ca nici ei nu sa-u asigurat!la locul accidentului au sosit 2 salvari care le`a confirmat ca sunt bn si nu au nevoie de spitalizare,ei au refuzat ptr mai multe investigatii transportu la spital.au dat declaratie ca nu au pretentii de nimik,eu la randu meu i-am ajutat cu niste banuti si cu niste radiografii ca se plangeau de dureri de cap de picioare(eu aveam cca 30-35 km?h) a fost totul bn pana au inceput cu pretentii si am rupt legatura cu ei.pe data de 06 februarie 2012 mi`a venit o citatie sa ma prezint la politie,am fost acolo am depus o declaratie,acolo am aflat ca au fost la medicina legala barbatului ia dat 35 de zile de ingrijiri pentru o entorsa si aberatii ce mai scria acolo si femeii ptr un hematom care i la extras cu seringa (a stat 4 zile in spital) din ureche ia dat 25 de zile(mi se pare exagerat totusi),a doua zi sau prezentat si ei la politie.am luat legatura cu ei a doua zi sa imi zica ce pretentii materiale au sa nu ne mai taram prin tribunale si mi`au zis ca vor 250 de mil.atat am inchis si gata.acum intrebarea mea este ce pedeapsa m`i sa`r aplica mie ca stundent fara nici un venit?apropoo sunt urmarita penal ptr art.183 alin.1 si 3.va multumesc frumos!
Răspuns la discuția Accidentat pe trecerea de pietoni
Va multumesc frumos,eram foarte ingrijorata fiind prima oara cand mi se intampla!
Răspuns la discuția Accidentat pe trecerea de pietoni
Va multumesc foarte mult dar foarte multi au zis ca raman cu cazieru patat,si cred ca pe viitor o sa ma afecteze tinand cont ca inca sunt studenta
Răspuns la discuția Accidentat pe trecerea de pietoni
deocamdata nu si`a scos certificat medical sau cel putin asa stiu eu,ca vroiau sa ma duc eu cu ei la medicul legal sa le platesc tot si apoi sa ma trezesc si cu ei in instanta si am decis sa nu mai merg,dar daca ar avea certificat ce mi sar putea intampla?
Am si eu o nelamurire.in ziua de 1 martie am lovit pe trecerea de pietoni 2 soti fara ai vedea ca nu am avut vizibilitate din cauza masinilor parcate dinaintea trecerii,aveam max 30 km/h.la momentul accidentului nu au avut nevoie de spitalizare.m`am interesat de ei iam dus la radiografii,el are o entorsa la picior si putin dislocat clavicula,nu i sau dat zile de spitalizare,eu intre timp iam ajutat cu bani cu medicamente iam dus unde au avut nevoie,si in ziua de 8 am fost chemata la politie sa mi se spuna ca mi sa depus plangere.pe data de 8 m`am intalnit cu respectivii sa cadem la o intelegere si mi sa spus ca femeia a fost internata in spital din cauza unor hematoame la ureche si i sa dat 5 zile de spitalizare,dupa cate vad eu ei vor sa ajunga mai departe in judecata sa ceara mai multi bani decat le`am putut eu oferi.la ce sa ma astept si ce e de facut in cazu acesta.Va multumesc