avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Activitate elenaanca

Activitate elenaanca

Răspuns la discuția partaj
va multumesc inca o data pt raspuns.dar se va intampla cu rata la banca care e pe numele meu?va ramane sa o platesc singura?
Discuție partaj
eu cu sotul meu avem o casa.contractul e pe numele lui si al fralui sau.eu sunt trecuta in contract doar ca fiind sotia lui.cand se va face partajul ce parte imi revine mie ?specific am un coplil minor,care pana la solutionarea procesului locuieste cu mine.ma intereseaza si daca se vor imparti si ratele care la avem la banca?pt ca s-a cumparat casa cu banii luati din banca,2 credite pe numele lui si 1 pe numele meu in care el figureaza ca girant.va multumesc
Răspuns la discuția donatii
contractul de vanzare cumparare :vanzatorul mi-a vandut mie si se specifica in contract ca fiind casatorita cu x si fratelui meu necasatorit.ar putea contesta sotul meu?am nevoie si de acordul sau,el nefiind de fata cand s-a incheiat contractul respectiv?dar daca el imi trimite o imputernicire de semnatura pt el si in numele lui? multumesc!
Discuție donatii
am cumparat o casa impreuna cu fratele meu.se poate ca eu sa ii donez lui jumatatea mea ,fara prezenta lui,el fiind plecat din tara?cam cat m-ar costa si de ce acte am nevoie?va multumesc