avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 753 soluții astăzi
Forum Activitate diculescucarmen

Activitate diculescucarmen

vecinul a construit un gard de beton de 2.5 m si as dori sa stiu daca la obtinerea autorizatiei era nevoie de acordul nostru iar dak dupa noul cod civil pot sa incadastrez jumatate din gard
va multumesc mult ptr sfaturi si va doresc sarbatori fericite eu raman doar cu raspunsuri si stiu asta de f multi ani ptr k santem niste oameni mici intr-o coruptie mare AS VRE SA PL IN ALTA LUME DAR AM COPII DE CRESCUT SI SUFAR DOAR PTR K EI EXISTA SI SANT FERICITA K AI AM
am facut si asta dar ma intelegeti k are f mari relatii tr k a venit primarul pers sa ami spuna sa o las sa asi constr alta tr nu avea la primarie era f important sa il vad la poarta mea au eliberat autorizatie cu acordul socrului mort saracu dar asta e mai veche pov acu ei pun polistiren si ptr asta am primit oficial scris k nu necesita autorizatie sant calcata in picioare si nu stiu ce sa mai fac dar impozit platesc k doar in acte sant proprietar
nu k as avea ceva in mod deliberat dar acesti muncitori lucreaza efectiv pe gard si pe halanga mea de vie distanta pana la geamurile casei este de 1 m ptr k asa a dat primaria tgjiu autorizatie sa faca vecinul casa in fata noastr la 1 m distanta
si totusi este cineva care controleaza munca la negru?nici macar nu au venit de 2 zile sa vada dak este firma sau particulari ptr k au totusi un sef
am depus scris normal dar nu e prima oara
ei vin cand nu mai e nimeni la lucru Sant avertizati tel cand asi fac aparitia doar la gorj e mafia cea mai tartew
la itm mi-i s-a spus k ei nu controleaza decat firmele nu si pers angajate particular AVEM LEGI -NU ARE CINE SA LE EXECUTE -ISI IAU BANII DEGEABA DE PE SPINAREA CONTRIBUABILILOR SI AIA SANTEM NOI
nimeni la noi la gorj nu controleaza pers fizice care lucreaza la negru si daca vine cineva deja e lucrarea terminata ptr k le ia o luna sa ajunga nu este nici un organism care sa controleze in regim de urgenta?
poate sa ma oblige vecina sa montez burlane si parazapezi la casa daca picatura de la ploaie curge la 1m de linia ce desparte hotarele?
am platit facturile de curent pe nov si dec iar banii au fost mutati pt plata radio tv si am fost debransata la curent ptr neplata desii chitantele aratau k eu platisem e posibil si de ce nu am fost anuntata inainte?