avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1766 soluții astăzi
Forum Activitate cretucosmin

Activitate cretucosmin

buna ziua...recent am cumparat o masina adusa din austria avand cartea masinii si un talon galben(teil II) , iar de acesta atasat o adeverinta precum ca a fost radiata din austria.. cand am mers sa scot numere provizorii mi-au refuzat dosarul pentru ca nu am al doilea talon(teil II) si mi s-a spus ca nu se poate inmatricula nici in romania nici in bulgaria masina fara acel teil II...persoana care a cumparat masina a zis ca nu a primit acel teil II...cum as putea rezolva problema asta ?eu as dori sa reusesc sa scot cele 2 randuri de nuemre provizorii ramase si apoi inmatricularea in bulgaria... va multumesc !
Buna ziua! As dori sa aflu daca e posibil sa inmatriculez o masina fara prezenta proprietarului...am toate actele la ea (carte tehnica, certificat de inmatriculare) numai ca am contractul de vanzare cumparare de la un intermediar care si el la randul lui are c-v de la un al 2 lea intermediar....masina a trecut prin 2 asa zisi proprietari pana a ajuns la mine...eu vreau sa o trec pe numele meu dar nu gasesc adevaratul proprietar din acte....exista o solutie ? Va multumesc mult!