avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters198721

Activitate ContSters198721

daniel350 a scris:

daniel350 a scris:

declar ca l-am pierdut in timpul lucrarilor agricole,si cineva l-a gasit li la luat.eu nu am avut timp datorita lucrului sa il declar pierdut si poate scap cu o amenda mica
e vreun articol unde ma incadrez daca am vandut numarul de inregistrare stie cineva


e doar o simpla amenda sau imi trebuie avocat vand un tauras daca trebuie
stie cineva unde ma incadrez e grav



daniel350 a scris:

declar ca l-am pierdut in timpul lucrarilor agricole,si cineva l-a gasit li la luat.eu nu am avut timp datorita lucrului sa il declar pierdut si poate scap cu o amenda mica
e vreun articol unde ma incadrez daca am vandut numarul de inregistrare stie cineva


e doar o simpla amenda sau imi trebuie avocat vand un tauras daca trebuie

declar ca l-am pierdut in timpul lucrarilor agricole,si cineva l-a gasit li la luat.eu nu am avut timp datorita lucrului sa il declar pierdut si poate scap cu o amenda mica
e vreun articol unde ma incadrez daca am vandut numarul de inregistrare stie cineva
presa
Fãrã permis, beat si la volanul tractorului!

Un cetãtean din comuna Deleni s-a ales cu dosar penal la finele sãptãmânii trecute, dupã ce un echipaj al Politiei Rutiere, care fãcea un filtru pe drumul dintre Deleni si DN 24, l-a descoperit în trafic, în stare de ebrietate. Conform unor locuitori din zonã, cetãteanul în cauzã transporta o cãrutã, legatã la un tractor de mici dimensiuni, desi era beat si cu greu mai vedea drumul. Când l-au coborât din tractor si l-au întrebat de permis, oamenii legii au aflat cã soferul de ocazie nici nu poseda permis de conducere, în timp ce tractorul pe care-l conducea nu avea numere de înmatriculare. Tractoristul s-a ales cu dosar penal si riscã ani de închisoare pentru fapta sa
Am facut si eu ca altii si am vandut numarul de inregistrare de la tractor care este ieliberat de primaria din comuna,au fost mai multe razii ale politiei rutiere .L-AM VANDUT LA UNUL CARE NU AVEA INREGISTRAT TRACTORUL SI NU AVEA NUMAR. Numarul a fost ridicat de cei de la politia rutiera pentru continuarea cercetarilor.ce risc amenda sau dosar.
NUMARUL A FOST RIDICAT DE LA TRACTORUL RESPECTIVEI PERSOANE CARUIA I L-AM VANDUT.
DACA DECLAR CA L-AM PIERDUT MAI TREBUIE AVOCAT

PE RESPECTIVUL(LA CEL CARUIA I-AM DAT NUMARUL DE INREGISTRARE L-AU PRINS BEAT MANGLA SI FARA PERMIS DE CONDUCERE AICI E BUBA
OBIECT dosar comisie rogatorie internationala
Materia juridica Penal
stadiu procesual fond
parti x intimat
solutie amana cauza la data ..pentru cand se va repeta procedura de citare
solutie constata imposibilitatea efectuarii comisiei rogatorii
e grav ce inseamna asta
el e fugit in strainatate eu sunt mama lui si nu stiu ce a facut o fi grav
ii trebuie avocat
ce se intampla dupa prelungirea duratei arestarii preventive de 180 de zile sunt liberi
a prelungit durata arestarii preventive pentru a treia oara pentru trei inculpati pentru furt si furt calificat ,cate zile le mai poate prelungidurata arestarii preventive daca nu a inceput procesul la judecatorie si sunt tinuti in arestul IJP
pana acum au 90 de zile de cand stau inchisi in arestul ipj

asa de mult ii interogheaza in arestul ijp da ce sunt teroristi
ei oricum nu recunosc nimic
Răspuns la discuția furt calificat
daniel350 a scris:

buna ziua
ce poate pati fratele meu daca a furat dintr-un local public un telefon in valoare de 300 lei de la un cetatean impreuna cu un var de al meu ,dupa care la 20 de minute la si batut iar prsoana -ia reclamat la politie pentru furt si bataie si-a scos si certificat medico legal de 9 zile.mentionez ca fratele a mai fost condanmat cu suspendare pentru marturie mincinoasa in 2005 cu termen de incercare 2 ani si patru luni si varul meu are si el antecedente penale de acum 10 ani.
am auzit ca adepus plangere penala si la parchet tot atunci.
fratele si cu varul au fost audiati al politie si acum au fost chemati si la parchet dar au fugit in strainatate sperand ca vor scapa.
daca nu mai vin 2-3 ani in romania se mai judeca
eu pot sa pun unu doi avocati sa ii apere in lipsa
va multum


politia a deschis dosar pentru loviri si alte violente si furt calificat dar dosarul este la parchet de 2 luni de cand s-a intamplat fapta

dar nu e totusi suma prea mica pentru un telefon de 300 de lei sa faci puscarie parca e prejudiciul mic

am fost la parchet sa vad numarul de dosar si in ce stadiu este mi sa spus ca l-a dat inapoi la politie,la politie am fost si mi sa spus ca dosarul e pa parchet,nu mai inteleg nimic,am fost la parchet si mi-a spus din nou ca mai bine sa nu ma bag in aceasta treaba

adica nu se mai judeca tot nu inteleg.ce interes are parchetul ca eu sa nu ma bag.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Răspuns la discuția furt calificat
am fost la parchet sa vad numarul de dosar si in ce stadiu este mi sa spus ca l-a dat inapoi la politie,la politie am fost si mi sa spus ca dosarul e pa parchet,nu mai inteleg nimic,am fost la parchet si mi-a spus din nou ca mai bine sa nu ma bag in aceasta treaba

adica nu se mai judeca tot nu inteleg