avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 927 soluții astăzi
Forum Activitate BubuMary

Activitate BubuMary

Buna seara,
Suntem 3 frati...In urma cu 20 de ani tatal a decedat iar mama anul acesta...in urma discutiilor avute cu fratii mei am convenit sa facem succesiunea si spre surprinderea mea am aflat ca unul dintre frati are testament facut de tatal meu,testament pe care nu vrea sa mi-l arate. Intrebarea mea este cum pot afla daca are testament...??? si care sunt pasii pentru contestarea lui....
Mentionez ca nu am avut idee de acest testament....

Va multumesc...!!!
Multumesc...!!! Fratele nu are nici o obligatie... trebuie si el intretinut si inmormantat...!!! deci numai dupa decesul fratelui pot fi proprietari ...si o ultima intrebare daca se poate..??? fratele mai poate contesta actul...chiar daca bunica a decedat..??? Mentionez ca inainte de incheierea contractului de intretinere a fost facuta si succesiunea asupra bunururilor...!!!

Buna seara,
Parintii mei au incheiat un contract de intretinere cu uzufruct viager,cu bunica mea in urma cu 11 ani...in care s-a stipulat intretinerea si inmormantarea bunicii cat si a unui frate din partea unui parinte...Mentionez ca bunica a decedat in urma cu 8 ani iar in casa a ramas fratele parintelui.Doresc sa stiu daca parintii mei sunt proprietari in momentul de fata...

Va multumesc,