avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 773 soluții astăzi
Forum Activitate danna&aida

Activitate danna&aida

Răspuns la discuția test paternitate
multumesc pt sfaturi
multumesc mult
buna numele meu e daniela si as avea o intrebare pt ca sincer nu mai inteleg nimic.noua lege ce priveste concediu pt cresterea copilului adica mamele care vor sa renunte la acest concediu pt a incepe lucrul este valabile si pt cele care au nascut anul trecut.magazinul unde am lucrat eu s-a inchis dar as dori sa incep lucrul in alta parte, daca m-as angaja as beneficia de cei 500 de lei pe care ii acorda statul.fetita mea are 1 an si o luna dar as dori sa merg la lucru.puteti sa ma ajutati?va multumesc
buna am o prietena care a divortat si are o fetita de 3 ani.ar dori sa-si treaca fata pe numele ei deorece nu vrea sa mai aiba nicio legatura cu fostul ei sot.mentionez ca acesta i-a trimis o citatie prin care el vrea sa faca testul de paternitate sa fie sigur ca e fata lui si atunci sa stie ce sa faca.el nu a mai vazut fata de un an si ceva.am vrea sa stim daca in urma testului care oricum va iesi pozitiv poate sa-l dea in judecata sa ceara despagubiri morale si daca va putea sau daca exista o cale sa-l faca sa renunte la drepturile parintesti asupra minorei in cauza.vreau sa va spun ca nu exista cale amiabila intre cei doi.soacra sa o tot ameninta ca-i va lua fata pe cale legala daca se dovedeste ca e al fiului ei.se poate asa ceva?v-as ruga daca ati putea sa-mi trim raspunsul pe adresa mea de email