avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 864 soluții astăzi
Forum Activitate simona_iuliana

Activitate simona_iuliana

Răspuns la discuția in caz de divort
precizez ca inca nu am facut cununia civila,e vb peste 1 luna. vreau sa fiu precauta
dupa cununia civila ,daca tatal meu imi face act de vanzare cumparare sau donatie pe masina (care este a mea,dar pe numele tatalui ,pt ca am dat o masina la rabla),in caz de divort sotul beneficiaza 50% din masina cu toate ca eu demonstrez ca acea masina o conduc si platesc rate pt ea de 2 ani (credit nevoi personale) ?
il am de 3 ani si pe nimeni nu a deranjat pana acum,dar cine stie ce a simtit si cum a rezctionat. multumesc pt parere
eu am cerut o parere,cum pot rezolva ca nu am fost avertizata,nu mi sa adus nimic la cunostiinta. amenda inca nu am primit-o. cum se poate auzi la un alt bloc aflat la 40 metri,si cu geamuri de termopan inchise? eu cainele nu am nici un gand sa-l dau,
nu este un vecin din bloc,ci din blocul vecin distanta 30-40 metri,nu stiu care e. intrebarea e cum poate dovedi ca latra ,atata timp cat atunci cand a venit politia cainele era linistit.
buna ziua. am un caine lup,care din cand in cand mai latra,urla cand sunt plecata la munca. astazi ma sunat vecinul meu sa-mi spuna ca a venit politia pt ca am o reclamatie pt tulburarea linistii culmea,din blocul vecin si nu din blocul meu. agentul de politie vroia sa-mi dea amenda si sa mi-o lase in cutia postala. mentionez ca ora era in jur de 10-13,care stiu f bine ca nu este ora de liniste. am fost la sectia de politie sa stau de vb cu sectoristul,pe care nu l-am gasit dar in schimb am vb cu politistul de serviciu si mi-a spus ca poate sa-mi dea amenda si sa mi-o lase in cutia postala fara avertisment,fara sa fiu de fata. dupa cate stiu,inainte trebuie dat un advertisment,trebuie probata reclamatia. mentionez ca ,in momentul cand a venit politia ,cainele meu nu scotea nici un latrat. va rog frumos sa ma sfatuiti ce pot face.