avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1541 soluții astăzi
Forum Activitate nicolae_bucur

Activitate nicolae_bucur

Va multumesc pentru raspuns.
Apele pluviale se scurg din cutea vecinului in curtea noastra iar streasina se afla exact deasupra gardului despartitor.
Buna ziua,

In spatele casei bunicii mele, a fost construita o casa cu etaj, mai mare ca inaltime decat casa bunicii.
Streasina acelei case este deasupra gardului despartitor, motiv pentru care, apa de ploaie dar si zapada de pe acoperis cad pe terenul, respectiv in spatele casei bunicii mele, chiar daca acea casa are jgheaburi, afectand spatele casei construita din paianta.
Mentionez si ca apele pluviale din curtea acelor vecini se scurg in gradina bunicii, afectand legumele.
Ce este de facut in acest sens?

Va multumesc anticipat.
Va multumesc pentru raspunsurle date. Spre rusinea mea si eu am terminat dreptul cu 5 ani in urma..... dar in viata nu poti face ceia ce iti place
Buna ziua,

Stimabili, am si eu o intrebare. Un amic al meu a facut o plangere la parchet pentru faptul ca am fost sechestrati pe nedrept si acuzati de furt de agentii security ai unui hypermarket. asi dori sa stiu daca eu care voi avea calitatea de martor, ma pot constitui parte civila in proces pentru a cere si eu daune morale.

Va multumesc anticipat