avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate Mihaly Braun

Activitate Mihaly Braun

rogute pune data si clauzele de modificare a contractului la care faci referinta
exista portite si pentru functionarii publici. ar fi important sa verifici in statutul cadrelor de penitenciar ce contradictii ai. daca ti se aplica statutul cadrelor militare, statutul politistului sau ceva similar sigur vei putea desfasura multe activitati legale in timpul liber. verifica care este statutul care ti se aplica si daca nu te-ai lamurit daca poti face sau nu ceea ce doresti atunci comunicami te rog numarul documentului si meseria pe care doresti sa o practici si iti voi preyenta eu prevederile legale care iti permit
iti recomand sa ii intocmesti documentele ca si cum lear scrie in nume propriu, apoi sa le semneze, sa le introduca/ sa le introduci la instanta, obtineti un nr. de dosar, apoi sa iti faca imputernicire la notar, se numeste imputernicire speciala si o faci pentru acel dosar altfel existand riscul sa fi faultat la prima infatisare. o alta cale este acea de ati recuneste prietenul tau mandatul in fata instantei.bafta
Răspuns la discuția Cum pot deveni consilier juridic?
asculta sfatul lui lucian huzum, el te-a indreptat pe calea cea mai recomandata. nu a explicat anumite date tehnice cum ar fi acela ca din consilier juridic poti devenii avocat prin alt tip de examen decat cel de intrare in barou , stagiar 2 ani pe langa un avocat, examen de definitivat in profesia de avocat. aceasta trecere se poate face abia dupa o vechime de cinci ani, examen de definitivat in profesia de consilier juridic(minim 2 ni vechime) si examen de trecere in barou ca avocat definitiv(altul decat cel ce il dau avocatii stagiari). pentru astfel de detalii oricum mai ai timp. ar fi foarte bine sa te interesezi in schimb daca colegiul consilierilor juridici sibiu nu are vreo forma de pregatire pentru studenti.
Răspuns la discuția datorie inventata
ar fi bine sa verificati de ce va cheama la acel post. citarea partilor se face in locul in care sa intamplat fapta. pai cum vau vazut martorii cum ati ridicat banii de la banca si apoi ca iati luat in sat. cred ca aici daca am inteles eu corect avem de a face cu o exceptie.
Răspuns la discuția Divort cat mai rapid
e un subiect interesant. ma numesc mihai.sunt din brasov, am ceva peste 40 de ani si cred ca stiu cum pot sa va ajut. pentru aceasta transmitetimi meilul dumneavoastra la boss_braun@ yahoo.com
unde se contesta o hotarare a tribunalului privind raspunderea patrimoniala a angajatului