avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Activitate cosminda

Activitate cosminda

Răspuns la discuția Semnatura in fals
Buna ziua , cred ca aici trebuie sa ma adresez pentru a afla raspuns problemei mele.
Pe scurt sotia mea a facut un accident cu o persoana , am ajuns la politie , politia a dat culpa comuna si pe el sa plateasca si o amenda de 800 pentru ca nu avea RCA, totul bine pana acum 1 an cand am primit o scrisoare acasa , ca sotia mea e chemata in calitate de martor intr-un proces intre politia si persoana cu care a facut accident , nu sa dus ca am inteles ca nu era nevoie , dupa ceva timp a primit o alta scrisoare ca este acuzata de fals in semnatura de catre persoana respectiva , a pus semnatura ca renunta la proces cu politia , acum a venit scrisoara cu expertiza si ca nu este ea care a semnat . Eu cred ca omul respectiv nu a avut ce face si a pus avocatu sa faca asta ca si sotia mea sa angajeze un avocat si sa cheltuim niste bani , ca asa am facut.Noi am fost multumiti cu decizia politiei , dar pentru ca el plateste un avocat (cred ca lunar nu stiu exact ca are o firma ), nu ii dreptu sa acuze asa fara nici un motiv , doar de dragul sa platim si noi .Acum as vrea sa il dau in judecata as avea castig de cauza? Si as vrea sa cer si despagubiri
Răspuns la discuția Convocare la Conciliere
Pai asta cred si eu , dar avocatul Serviceu spune ca nu poate sa dea in judecata firma de asigurari , este adevarat ce zice sau doar vrea sa puna presiune ca eu sa platesc si dupaia eu sa ma judec cu EUROINS
Răspuns la discuția Convocare la Conciliere
Service ne-a spus ca nu poate sa dea in judecata firma de asigurari , ca persoana careia i-a prestat serviciile sunt eu si nu , EUROINS .Totusi nu se va ajunge la Service vs EUROINS si eu voi iesi?
Salut , am si o problema , am fost lovit de cineva care avea asigurare la euroins , mi-am reparat masina in baza dosarului de dauna cu accept de plata cu tot si cu dosar inchis adica doar plata mai trebuie facuta de care asigurator serviceul , totusi plata nu a fost facuta si service ma cheama pe mine la convocare la conciliere , si ca eu sa platesc suma ptr reparati , au o factura pe numele meu dar scrie de asigurator pe ea , si daca nu platesc o sa ma dea in judecata pe mine nu pe asigurator , eu de ce am picat la mijloc?