avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1369 soluții astăzi
Forum Activitate tudor09

Activitate tudor09

domnule poate nu ma-m exprimat eu corect dar nu 0.80 in aerul expirat am avut ci 0.46 in aerul expirat si in sange 0.80 respectiv a doua proba biologica 0.70 la proba din sange
de acord cu dv dar ce vina am eu ca mau dus peste trei ore sau aparatul etilotest oare functiona normal la momentul respectiv
de care credeti dv
buna seara VA ROG DACA IMI PUTETI DA UN RASPUNS SI MIE IN CEEA CE VREAU SA VA CER MAI JOS CU EXPLICATI .In seara zilei de 14.10.2012 a fost oprit in localitatea in care locuesc [la cca 3 KM de comuna pe un drum comunal de la DN ]la orele 00.10 am fost oprit de un echipaj de politie si am fost supus unui control cu aparatul etilotest . La verificarea cu acesta am fost depistat cu o alcoolemie in aerul expirat de 0,46 g . In ziua respectiva am consumat c.c.a 3 pahare de vin in o perioada scurta venind doi prieteni la mn dupa care locuind in apropire mam oferit sa-i duc eu acasa locuind in apropiere mai departe am precizat mai sus ce mi sa intamplat .Mam supus legal pentru probele biologice mai bn zis la sange nu am comentat mi-am platit analiza in imediata zi respectiv luni pentru a merge mai repede cazul .Ulterior am aflat de la organul de politie aratandumi proba ca am la prima analiza 0,80 si la a doua 0.70 diferenta dintre ele fiind de o ora .Va mai aduc la la cunostinta ca durata de cand am suflat in aparatul etilotest si pana cand am fost dus la sange a fost 00 .10 cu aparatul etilotest si prima analiza de sange la 3 si 10 min respectiv 4si10min . Deatunci sant mai bn de patru luni in acest timp nu mi sa adus la cunostinta cu acte vb despre rezultatul meu platit de mine a trebuit sa merg eu sa ma conving cu adevarat care este situatia cu privire la cat am analiza si intradevar asa cum am spus mai sus intradevar asa este dar politistul care a intocmit dosarul mi la trimes la parchet cu inregistrare pe data de 18.11.2012 acest aspect lam aflat ulterior de la politia targoviste sectia rutiera si acestia mau trimes la parchet .La PARCHETam astazi si am depus o cerere de urgentare in a solutiona acest caz pe care il recunos ca fiind o greseala iar creseala se plateste intradevar dar nu am avut in 14 de condus nici un eveniment grav asta este prima data cand mi se retine permisul .AM APELAT SI LA UN RASPUNS LA DUMNEAVOASTRA PENTRU CA SANT UNIC INTRETINATOR AL FAMILIEI MELE ,AM UN BAIETEL DE 4 ANI SOTIA NU LUCREAZA CA SA AIVA GRIJA DE EL DAR MAI RAU ESTE CA CEI DE LA SERVICIUL UNDE LUCREZ MAU SOMAT CA MA VOR DA IN PREVIZ SI DUPA AFRA DACA NU IMI REZOV PROBLEMA .INCA O CHESTIE POLITISTUL CAND AM FOT ULTIMA OARA MIA SPUS CA DOSARUL MEU ESTE LA DOSPIT ACESTA CERANDUMI .....!!!!! CU TREI ZEROURI . VA MULTUMESC DIN SUFLEC CA ATI AVUT RABDARE CU MN SA CITITI ATAT DAR SANT IN PRAGUL DISPERARI .
Răspuns la discuția pamant
dar exista vreo lege in care sa spuna ca daca am detinut acest lot de pamant mai mult de un anumiti nr de ani sa intre la rolul familiei mele ???
Răspuns la discuția pamant
sincer sa fiu nu prea stiu dar saptamana asta o sa aflu pt ca o sa merg l primarie si o sa va contactez iar daca nu va suparati dar daca am platit paqna acum ???
Răspuns la discuția pamant
nu nu nu am vandut nimic si nici nu am cumparat ci tot ce sa facut a fost un schimb de terenuri
Discuție pamant
am un teren de 1000mp pe care il detin de 21 ani impreuna cu tatal meu care din pacate de 8 ani a murit . Pe acest teren nu am acte deoarece in urma cu 10 ani tatal meu a facut un schimb de terenuri cu un vecin de-al nostru ca acesta sa-si faca casa .Terenul care vecinul meu a facut casa este o mostenire a mai multor persoane din care face parte si TATAL meu . Vecinul meu din pacata a murit si el la scurt timp dupa ce a murit tatal meu si nu am mai facut acte pe acest teren de 1000mp . Terenul acesta de 1000mp dupa cum am inteles la randul lui e o mostenire a altei famili care ar vrea sa-si ia mostenirea inapoi si nu stiu ce si cum sa fac .VA ROG DINSUFLET DACA AM FOST INTELES SA-MI DATI SI MIE UN RASPUNS CA SA STIU CE AM DE FACUT ?