avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Activitate curucle

Activitate curucle

in ce sens raman dator bancii?
in vara anului 2008 am facut un credit ipotecar pe 38 de ani in valoare de 96000 de chf, iar codebitor a fost tatal meu care este pensionar. La inceput am platit in jur de 1200 lei pe luni si de atunci pana acuma, am ajuns sa platesc 1800 ron (platit luna asta) si nu cred ca mai fac fata la plata ca usor usor francul ajunge dolarul si apoi il va ajunge si pe euro. Am facut un calc si mai am de plata (daca a-si achita acuma) in jur de 75000euro pai cu banii acestia iau 2 apartamente. si ma gandeam sa renunt la plata creditului si sa pierd banii care i-am dat acuma si sa fac intr-un fel sa iau un alt credit dar pe numele sotie(fiind casatorit anul acesta). Care ar fii consecintele pt neplata creditului, inafara de pierderea apartamentului asupra mea si a codebitorului, si cum ar putea sotia sa obtina un credit cu toate ca eu a-si aparea ca rau platnic in baza de date a bancilor. Va multumesc!!!
Discuție Infiintare PFA
Daca eu sunt titularul apartamentului trebuie sa fie trecuta si sotia in contractul de proprietate din care sa ateste ca aici isi desfasoara activitatea, la infiintarea unui PFA