Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA

Daca eu sunt titularul apartamentului trebuie sa fie trecuta si sotia in contractul de proprietate din care sa ateste ca aici isi desfasoara activitatea, la infiintarea unui PFA
Nu este necesar sa fie trecuta sotia si in actul de proprietate. Daca sunteti unicul proprietar al imobilului, puteti sa faceti un contract de comodat cu ea pentru a o ajuta sa-si infiinteze PFA.