avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Activitate blankab

Activitate blankab

multumesc mult
imi poti spune cat este valabil acel titlu de calatorie?
am si eu nevoie de putin ajutor.in urma cu cateva zile o cunostinta care se afla la munca in strainatate si-a pierdut portofelul cu acte.Va rog sa imi spuneti ce se face in cazul asta?Am auzit ca se merge la consulat si ca va primii un buletin provizoriu,dar vreau sa stiu cat timp este valabil acest buletin sau ce o fii el.Va multumesc
Răspuns la discuția buna. aveam dreptul sa mostenim?
verisoara impreuna cu matusa care locuia la bunica au declarat notarului ca nu mai sunt alti membrii in familie inafara de ele doua,si banuiesc ca asa au reusit sa puna mana pe casa,desi mai suntem inca 5 nepoti,care nu suntem in tara,si am aflat doar acuma de curand toata povestea cand verisoara mea a vandut casa.
Răspuns la discuția buna. aveam dreptul sa mostenim?
bnica mea este decedata de 6 ani. o parte din casa era a bunicii mele iar cealata parte era a unei matusi care locuia cu bunica,si se pare ca fiecare si-a vandut partea la verisoara mea,doar ca partea bunicii a fost trecuta pe numele verisoarei dupa decesul bunicii,nu imi dau seama cum dar are toate actele ok.
va rog sa ma ajutati si pe mine .Casa bunicii mele a ajuns pe numele unei verisoare ,si culmea toate actele par a fii ok,doar ca nici eu nici ceilati verisori nu stim nimica.,intrebarea mea este...Nu se poate face nimica in aceasta privinta ca eu cred ca si noi avem drept din casa bunicii?si dak se poate ataca in instanta, in cat timp se poate ptr ca verisoara mea sustine ca este proprietara de 5 ani .Astept raspuns,va multumesc