avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate chdea77

Activitate chdea77

Multumesc pentru informatii.
Problema este ca sunt peste 170 de angajati activi, de aceea am nevoie de baza de date.Daca ar fi fost vorba de 10-20 angajati se rezolva, dar in aceasta situatie va dati seama cat imi va lua.Astfel, in momentul cand voi avea baza de date cu ce data voi opera deciziile?
M-am gandit si eu la acest lucru, dar pana voi primi baza de date(de la ei sau de la ITM) ce voi face cu cei care au plecat?Ma gandesc ca va dura cateva zile pana voi avea baza de date, iar cand o voi avea cum voi opera decizile?
Buna ziua,
Firma de resurse umane cu care colaborez refuza sa imi mai opereze contractele, decizile de lichidare si statul de plata deoarece am mentionat la un moment dat ca as dori pe viitor sa internalizeze acest lucru.Tin sa mentionez ca nu am primit nici o notificare scrisa de la dansii, doar telefonic am fost anuntata de acest lucru. Cum as putea sa procedez in acest caz, mai ales ca neavand data de baze din Revisal (care refuza sa mi-o dea) nu am posibilitatea sa incetez contractele celor care au plecat?
Buna ziua, am si eu o mica problema.Am un angajat care a fost anuntat ca postul lui va fi desfintat si va fi dat in somaj.De data aceasta nu m-am ocupat eu de nimic, doar am primit decizia ca sa o inregistrez in revisal.Am inregistrat demisia cu data de 31.03.2011 si am trimis datele online.Problema mea este ca defapt angajatul respectiv va pleca doar cu data de 29.04.2011.Imi puteti spune cum pot sa fac corectia si daca voi primi amenda pentru aceasta greseala?