avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Activitate dan24

Activitate dan24

Răspuns la discuția Obligativitate Casco - Leasing
"Daca d-voastra sunteti partea vinovata, urmeaza sa suportati consecintele faptei d-voastra produsa cu vinovatie "

Pai si asigurarea CASCO ce mai asigura ? Daca eu trebuie sa raspund fiindca sunt vinovat?

Cred ca important este, care este ultima rata de LEASING platita (de obicei in cadrul acesteia se plateste si rata aferenta asigurarii CASCO) , carei perioade din contractul de leasing este aferenta aceasta rata.... In opinia mea si din experienta pe care o am se poate intampla ca societatea de leasing sa omita plata asigurarii pe o perioada de cateva zile de la sfarsitul contractului.
NU exista nici un motiv pentru a nu avea asigurare CASCO incheiata pe toata perioada contractului de LEASING si binenteles ca exista posibilitatea de a incheia o noua asigurare pe numele DVS care sa fie vabila exact din momentul in care masina trece in proprietatea DVS.
Discuție test poligraf
Ma documentez in ultimul timp despre procedura efectuarii testelor poligraf in Romania si aici ma refer la cele care sunt cerute de organul de ancheta in speta politist. Ce nu am reusit eu sa aflu, este statutul celor care fac testele respective, ma refer la psihologi. Ei sunt angajati ai statului roman sau provin din mediul privat??