avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 228 soluții astăzi
Forum Activitate liliana_sam

Activitate liliana_sam

Buna ziua,

Am si eu o problema asemanatoare numai ca declaratiile au fost depuse, in acest sens am confirmarile de primire aferente de la Posta. Cum pot sa procedez? Fiscul deja a pus poprire pe conturile firmei. Am luat legatura cu ei telefonic deoarece ma aflu in alt oras decat cel cu sediu social. Mi s-a spus ca nu se mai poate face nimic. Este o suma mare deoarece au pus din oficiu o suma mare care acum are si penalizari. As vrea sa stiu daca am vreo sansa sa rezolv aceasta situatie daca merg la ei cu aceste declaratii si confirmarile de primire pe care este trecut detaliat tot continutul plicului. Specific ca este vorba de sept 2009 si abia anul asta ne-au facut aceasta decizie de care nu am stiut mult timp deoarece nu am fost la sediu social un timp, acolo unde au trimis ei informarile, iar acum spun ca am depasit termenul de 60 de zile in care puteam retrimite declaratiile. Intrebarea mea este : Daca eu am dovada acestor trimiteri se poate ca fiscul sa nu le ia in consideratie si sa continue acesta actiune? Va multumesc!
Buna ziua,

Doresc schimbarea titularului la Enel pentru un spatiu pe care l-am inchiriat.
Schimbarea titularului se face de la persoana juridica (fostul chirias) catre alta persoana juridica (actual chirias).Am depus toata documentatia si dupa un timp am primit aprobarea pentru aceasta schimbare insa nu am stiut pana in ultimul moment ca exista o taxa de 2400 de ron pe care cei de la Enel au solicitat-o pt aceasta modificare.
Mentionez ca spatiul despre care este vorba functioneaza ca punct de lucru si platim taxa radio tv de 80 de ron lunar pe factura Enel care vine in continuare pe numele fostului chirias.As dori sa stiu daca exista vreo modalitate prin care putem face aceasta schimbare de nume fara a plati aceasta taxa asa de mare pe care o solicita Enel .

Multumesc ,
Liliana