avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1537 soluții astăzi
Forum Activitate D33a87

Activitate D33a87

nu invat de pe net. invat la facultate, dar nu prea stiu sa fac spete si am nevoie de ajutor.
Multumesc!
Buna ziua!Am nevoie de ajutorul dvs. Am joi un examen si ca o conditie de intrare trebuie sa fac un referat de maxim 5 pagini in care sa tratez o speta din contencios administrativ. ea trebuie sa contina toate elementele si anume:
- enuntul,
-probleme,
-reclamant/parat - aparare motivata,
- instanta - sentinta motivata.

Ma poate ajuta cineva, va rog?
Răspuns la discuția Somaj pentru part-time
Da, mai am vechime...am lucrat din octombrie 2007 pana in iunie 2008 la un magazin si nu am beneficiat de somaj pentru ca mi-am dat eu demisia, m-am angajat la alta forma la 1 noiembrie 2008 si am lucrat neintrerupt pana la 1 noiembrie 2010 full-time dupa care seful m-a mutat part-time pe o alta firma a lui din 8 noiembrie 2010 si voi lucra pana la 1 mai ..Am toate acestea pe cartea de munca. Nu as vrea sa fiu pacalita in vreun fel. Va rog ajutati-ma!

Multumesc mult!
Buna ziua!

Am lucrat de la 1 noiembrie 2008 pana la 1 noiembrie 2010 la o firma pe un post full-time dupa care am fost mutata pe un post part-time la o alta firma detinuta de acelasi patron.Tocmai am fost anuntata ca de la 1 mai 2011 voi fi data afara. As vrea sa stiu daca beneficiez de somaj.

Multumesc mult si astept raspunsul dvs!