avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2176 soluții astăzi
Forum Activitate dan29

Activitate dan29

da este bun comun. dar daca rudele victimei cer despagubiri pot sa ia masina? chiar daca e bun comun,o ia in intregime sau doar partea lui?
Buna ziua!
Sotul meu este arestat pentru omor(nu a fost inca condamnat,este inchis pentru 29 zile) si avem o masina pe care as vrea sa o vand. Masina este inmatriculata pe numele sotului. Pot sa o vand?O pot vinde eu sau imi trebuie imputernicire de la el?
dar sunt situatii cand intra in calculul pensiei alimentare diurna?
si daca unul dintre copii are handicap? iar pentru copilul cu handicap se plateste si dupa 18 ani?
inca o data mentionez ca sunt de acord sa platesc pensia alimentara dar dupa 18ani as vrea sa ajunga banii direct la copil
Sunt sofer de tir in strainatate,sunt in divort si am 2 copii minori. Lucrez cu contract de munca in Italia iar salariul meu net este de cca 1300€, pe langa acesti bani mai primesc si diurna pentru deplasarile in afara Italiei.La cererea instantei am trimis salariile nete pe ultimele 6 luni.Intra in calculul pensiei alim diurna? diurna nefiind continua. Mentionez ca sunt de acord sa platesc pensie alimentara dar la salariul net.