avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate picasso2310

Activitate picasso2310

buna ziua,cu respect va rog, sa ma sfatuiti la ce anume pot sa recurg sa pot rezolva o problema ce dureaza de ceva vreme,pe care o am cu un vecin/am o proprietate la tara si merg acolo la sfarsit se saptamana uneori mai rar,vecinul din fata casei a facut gauri in temelia gardului si toate dejectiile de la animale si resturile menajere se scurg la mine in curte.am facut sesizari catre primarie si catre politie si nu s-a lat nici o masura.ce,cui si cum sa ma adresez?mentionez ca proprietar este tatal meu si nu are nici o putere de convingere asupra vecinului care este un om mai influent si n-e ignora...va multumesc



Răspuns la discuția PRENATAL CRESTEREA COPILULUI
multumesc pt raspuns.sotia s-a angajat la data de 01.11.2010 deci la 34 zile dupa nastere si eu am renuntat la serviciu si am intrat in prenatal nu in concediu pt crestere copil(600 lei).pana la data de31/04 2011 ,urmand sa fac reangajarea cu 01,05,2011.pana acum sotia are lucrate 6 luni in campul muncii.intrebare este ;daca dupa ce face anul ,adiaca dupa alte 6 luni lucrate,sotia poate beneficia de prenatal sau concediu pt crestere copil,somaj eventual.multumesc
BUNA ZIUA!SOTIA A NASCUT IN 27.10.2010.LA 01.11.2010 SOTIA S-A ANGAJAT LA O FIRMA IAR EU AM renuntat la serviciu pt indemnizatia DE LA STAT(600lei)INCEPAND CU ACEEASI DATA.LA01.05.2011 EU VOI FACE REANGAJAREA SIVOI RENUNTA LA aceasta indemnizatie.SOTIA MEA ARE PANA ACUM 6 LUNI LUCRATE,INTREBAREA ESTE URMATOAREA:DUPA ALTE 6 LUNI LUCRATE,ATUNCI CAND FACE ANUL SOTIA V-A PUTEA SA INTRE IN PRENATAL concediu de crestere copil sau sa primeasca aceasta indemnizatie de crestere copil?MENTIONEZ CA AM PRIMIT NUMAI 6 LUNI acesti bani.VA MULTUMESC