avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 949 soluții astăzi
Forum Activitate AGACHI

Activitate AGACHI

in viatza de zi cu zi informatia inseamna putere si probabil de cele mai multe ori de aceea suntem informati gresit!!!
asta e parerea mea.
acum informatia exista peste tot insa trebuie sa stii cum sa faci rost de ea!!!
www.avocatnet.ro pt mine este un mijloc prin care fiecare, dezinteresat, ofera niste informatii pentru a obtine altele la randul lui.
eu sunt un mic intreprinzator si contabil si avocat in acelasi timp(viatza m-a invatat ca trebuie sa stii de toate!!!)
se poate deduce TVA-ul din cheltuilelile efectuate pt. infiintare societate? Sau se pot scoate bani din firma dupa ce a intrat pe profit (echivalentul tuturor cheltuililor) prin restituire creditare firma?

Multumec,
Camelia AGACHI
Răspuns la discuția Mai citeste cineva carti?
Pt. mine cititul este un lux! Nu am timp de citit insa, sunt momente cand simt nevoia sa ies din cotidian si, ce sa vezi dau tot de cotidian: Cioran, "Caiete". V-o recomand!!!
sunt momente cand nu imi mai gasesc linistea si atunci ma afund in "Jurnalul fericirii" de Steinhardt si mai sunt acele momete cand pur si simplu vreau sa citesc ceva si ma afund in Moliere.
Hmmm!!! se pare totusi ca atunci cand vrem sa citim gasim timp...
Succes tuturor!!!
Discuție COMODAT MASINA
in momentul in care se face un contract de comodat pe masina este necesar anuntarea socitatii de asigurari? Se face o noua asigurare Casco sau firma preia asigurarea proprietarului masinii

Multuemesc!
camelia AGACHI