avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 810 soluții astăzi
Forum Activitate georgenecula76

Activitate georgenecula76

Vreau sa inchiriez un spatiu dintr-un bloc. acel spatiu a fost renovat si transformat in spatiu pentru birou aprox. 30mp. spatiu respectiv se inchiriaza pentru sediu social. cum justifica asociatia de proprietari ca este proprietar la acel spatiu ca mai apoi sa il poata inchiria.
Am demarat procedurile pentru infiintare srl, dar vreau sa stiu sigur codul caen pentru activitatea mea: garduri metalice, balustrade metalice, porti metalice.
Va multumesc
buna ziua, locuiesc undeva la tara ,pe o fundatura; pe aceasta ulita sunt 3 case una in capatul ulitei (care si inchide ulita) , una pe stanga (eu) cealalta pe dreapta . cel din capatul ulitei , a ingradit aproximativ 12 metri din ulita , mutand gardul .asta in colaborare cu vecinul din dreapta .deci eu nu mai pot circula acum pe acei 12 metri care pana acum 5 zile faceau parte din ulita , si intrebare mea , daca este legal cumva .acei 12 metri ingradesc si accesul la gardul meu , care pana acum dadea in ulita. si cui trebuie sa ma adresez pe plan local --primarie ,politie- sau ar trebui sa se autosesizeze, eu gandind ca s-a ingradit un spatiu de circulatie publica . sper sa ma fi facut inteles cu descrierea mea. Va multumesc !!!!pot trimite si o poza pentru detalii.
Discuție infiintare pfa
care sunt conditiile pentru a putea infiinta pfa , eu fiind electrician (electrician montator intretinere si reparatii masini si aparate electrice) , autorizat ANRE .Se tine seama de o vechime anume ?
Discuție cerere demisie
buna ziua ,
lucrez la o companie de stat (am lucrat pana pe 25 aprilie) ; am beneficiat pe parcursul anului 2011 de toate cele 24 de zile de concediu care mi se cuveneau, cu aceasta ocazie primind si prima de vacanta , si aceasta fiind primita conform ccm. cand am mers pentru a-mi face lichidarea mi s-au cerut sa restitui intreaga suma. cum este corect?