avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Activitate razv42

Activitate razv42

Buna ziua, Va rog sa ajutati cu incadrarea corecta intr-un cod CAEN pentru un PFA care are activitate de trimiterea de comenzi de materiale si introducerea de receptii materiale. Multumesc.
Multumesc pentru raspuns. Ce ma sfatuiti sa fac? E inadmisibil sa nu pot sa dorm noaptea sa nu dau randament a doua zi la serviciu. Cum pot sa ma bazez ca organul rezolva problema fara macar sa faca constatarea la mine in casa, practic de acolo de unde se face reclamatia? Eu nu reclam galagia de pe casa scarii.
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu o problema. De la apartamentul de sub mine este constant galagie noaptea. Nu este muzica, insa se vorbeste ca si cum ar fi miezul zilei. Deranjeaza pe mai multi vecini, nu sunt doar eu cel in cauza. Am incercat sa chemam politia insa atunci cand ajung ei, nu pot constata pentru ca pe casa scarii nu se aude galagie mare iar in momentul in care bat la usa evident ca orice forma de zgomot se intrerupe. Credeti ca achizitionarea unui sonometru si monitorizarea zgomotului ar ajuta sa fac o sesizare la Politie pentru a ma asigura ca se va primi si o amenda? Inafara clasicului avertisment. Mentionez ca aceasta larma acopera chiar si in timpul zilei TV-ul meu dat pe un sonor normal. Multumesc.
Problema este ca vanzatorul si mama dansului au calitatea de mostenitori ai defuntului Y ( tatal sau bunicul vanzatorului, nu stiu exact) iar mama este decedata recent.
Buna ziua! Bunicul meu a cumparat un teren in baza unui contract de vanzare cumparare in anii 90 si ceva. Anul trecut am reusit sa obtinem titlul de proprietate emis pe numele vanzatorului si a mamei dansului, care este decedata. Mostenitorii dupa mama sunt vanzatorul si fratele dansului. Problema este ca fratele vanzatorului refuza sa participe la obtinerea certificatului de mostenitor. As dori sa ma lamuriti cum as putea sa procedez pentru a-i obliga sa isi scoata certificatul de mostenitor, in speranta ca voi reusi sa intabulez terenul.