avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Activitate gennny2003

Activitate gennny2003

Răspuns la discuția cesiune de creanta a salariilor
actionarul e majoritar , salariatii nu mai vor sa miste un deget pana nu li se platesc salariile, atunci majoritarul vrea sa le dea bani dar la masa credala sa vina primul, pentru ca daca face imprumut mai vede banu NU , pentru vin mai intai salariile , fiscul si apoi creditele , ei si vreau sa zic ca societatea nu mai are nimic ce sa execute pentru salarii si fisc , mai ales de imprumuturile luate nu mai are sigur
Ei si in contextul asta ce valabilitate are un contract de cesiune intre salariat si majoritar cu obiectul contractului -dreptul salarial pe o luna
Răspuns la discuția cesiune de creanta a salariilor
este vorba despre o societate pe actiuni
salariatii nu si-au mai luat banii de 2 luni alte facturi nu mai au de incasat
oamenii sunt revoltati
si atunci actionarul majoritar a propus sa plateasca el salariile dar sub forma unui contract de cesiune a obligatiei salariale pe o luna semnat intre actionar si fiecare salariat in parte
doar ce m-am inscris la avocatnet.com.
am o problema
actionarul majoritar vrea sa plateasca salariatii incheiind cu ei contracte de cesiune a dreptului salarial pe luna respectiva
e legala forma?
daca nu cum se poate face
Răspuns la discuția Consilier juridic stagiar
poti sa iti gasesti consilier indrumator in orasul de unde esti tu, inchei cu el o hartie de indrumare , te duci la colegiu din orasul respectiv,iti elibereaza o legitimatie si tu reprezinti in instanta pe cine vrei , mai exact cu cine ai contract indiv de munca
am si eu o problema salariile nu au din ce sa le plateasca , soc e in prag de faliment si atunci s-a gandit actionarul majoritar sa dea salariile dar sub forma de contract de cesiune asupra salariului si sa-l semneze cu fiecare salariat in parte
ati mai intalnit
sau care e forma legala