avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Activitate mercenarul

Activitate mercenarul

mai simple este montarea unor protectii din geam .
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Eu, fiind o persoana in varsta,nu folosesc telefon de secolul XXI, Nu imi permit si nu sunt obligat sa am.Sa inteleg ca eu, persoana in varsta,care nu foloseste internetul ,nu pot face o reclamatie la ANPC?
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
care lege? puteti invoca exact legea si articolul?
nu exista.Este vorba de un regulament de calatorie ,facut de cei de la STB.
, si ei au OBLIGATIA sa anunte, sa puna afise inclusiv sonore, exact cum se face la metrou sau cfr.de aceea se pot reclama la ANPC PT LIPSA INFORMARE CORECTA
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
faceti plangere la ANPC daca intradevar nu sunt informari in mijloacele de transport.
puteti contesta amenda ,nu sunteti obligata sa stati cu soneria de la telefon pregatita sa sune dupa 90 minute.
asta cu informarile pe sait sunt pt naivi , nu toata lumea are acces sau stie sa foloseasca internetul,
În ceea ce priveste solicitarea dumneavoastră referitoare la ştergerea datelor cu caracter personal, în urma verificărilor întreprinse, considerăm că datele dumnevoastră nu pot fi şterse, deoarece datele cu caracter personal la care faceţi referire fac obiectul prelucrării pentru o perioadă de încă 3 ani de la încetarea contractului. AICI ESTE O BUCATA DIN TEXT
În ceea ce priveste solicitarea dumneavoastră referitoare la ştergerea datelor cu caracter personal, în urma verificărilor întreprinse, considerăm că datele dumnevoastră nu pot fi şterse, deoarece datele cu caracter personal la care faceţi referire fac obiectul prelucrării pentru o perioadă de încă 3 ani de la încetarea contractului. Nu au oferit prea multe detalii. aici este un text din raspuns. din ce vad eu aici in text specifica CONSIDERAM.sa inteleg ca drepturile mele si legea in romania se face pe ce CONSIDERA o companie??//
multumesc
buna ziua
nu inteleg care este baza legala ca o companie sa se foloseasca de datele mele timp de 10-15 ani asa cum afirmati din moment ce eu nu mai am legatura cu ei.
pt ce le trebuie cnp-ul meu sau adresa din buletin?
multumesc
buna seara,
multumesc pt raspuns.
am vrut sa strearga datele mele pt ca sunt sunat de tot felul de persoane care pretind ca fac sondaje in numele companiei .
asta se intampla dupa ce ar inchis abonamentul
buna seara
am avut un contract pe 2 ani cu compania de telefonie Vodafon si in aprilie pe 8 a expirat .din acest motiv am trimis o cerere prin care ceream sa se stearga toate datele mele cu caracter personal din baza de dati si de la toti tertii parteneri.am primit un raspuns din partea lor ca nu imi pot sterge datele din baza de date inca 3 ani de zile de acum in colo si daca nu sunt multumit de raspunsul lor sa ma adresez instantei.
este legal sa imi foloseasca datele fara acordul meu? este legal sa nu stearga datele inca 3 ani de acum in colo?
in situatia asta ce pot sa fac sa stearga datele mele?
va multumesc anticipat pt un ajutor cat mai promt