avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Activitate simpaticK

Activitate simpaticK

Pai vi se pare normal sa ne scoata de pe contract? asa din senin ... si "afara toata lumea ca o vand"
Da,toti suntem. Cand am fost pe contractul de inchiriere,eram minori,tatal divortand de mama si castigand custodia noastra.
Am si eu o problema. Casa unde stau momentan ne-a fost data in chirie de la stat ,eram pe contractul de inchiriere ,eu ,sora ,fratele si tatal ! Dar intre timp tatal a cumparat casa ,iar pe contractul de vanzare-cumparare..este numai el. Iar noi nu am semnat/facut nimic ca sa fim scosi de pe contract. Este normal ? Va multumesc.#-oX-(X-(
Buna,am plecat in Franta printr-o firma de recrutare personal. Acum sunt in Franta,dar cei de la firma (din Romania) imi cer fisa de aptitudini,pe care nu am cum sa o dau. Nu as putea sa fac aici(in Franta) o fisa de aptitudini?trebuie neaparat in Romania ? Am mai citit ceva pe net,ca daca la sfarsitul contractului duc fisa de aptitudini si acolo scrie ca am fost apt pe toata perioada contractuala,e ok. Astept un raspuns ! Va multumesc.

P.S. imi cer scuze pt ca am postat de 2x,dar am nevoie urgenta de un raspuns