Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Urgent !! Fisa de Aptitudini !!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Urgent !! Fisa de Aptitudini !!

Buna,am plecat in Franta printr-o firma de recrutare personal. Acum sunt in Franta,dar cei de la firma (din Romania) imi cer fisa de aptitudini,pe care nu am cum sa o dau. Nu as putea sa fac aici(in Franta) o fisa de aptitudini?trebuie neaparat in Romania ? Am mai citit ceva pe net,ca daca la sfarsitul contractului duc fisa de aptitudini si acolo scrie ca am fost apt pe toata perioada contractuala,e ok. Astept un raspuns ! Va multumesc.

P.S. imi cer scuze pt ca am postat de 2x,dar am nevoie urgenta de un raspuns

de fisa de aptitudine trebuia sa se ocupe firma de recrutare din RO, in sensul ca trebuia sa va trimita la medicul de medicina muncii, cu fisa de solicitare si cu fisa de identificare a riscurilor. Se pare ca in Franta activitatea de MM e organizata la fel ca in RO (noi de acolo am copiat modelul), asa ca poate ai noroc; mai ales ca in Franta lucreaza multi medici de MM romani.