avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 960 soluții astăzi
Forum Activitate lucianarad

Activitate lucianarad

Buna,autorizatie pentru anveloparea unui singur apartament s-au o scara dintr-un bloc, nu cred ca se va da niciodata! Aceasta anvelopare nu isi atinge scopul si nu este de durata ,se distruge in timp,anveloparea trebuie sa fiie compacta .Izolarea pe segmente nu aduce eficacitate si permite apei(ploaia sau inghetul )sa patrunda sub anvelopare si sa o distruga.Incercatii interior cu "Superwand DS.
Buna dimineata,aveti perfecta dreptate.........pina la un punct.Superwand DS este un product in spatele caruia sta o cercetare si o tehnologie de peste 25 de ani !Acest product a fost creat pentru a acoperi bresa lasata de anveloparea cladirilor pe exterior.Acolo unde nu este posibila o anvelopare exteioara din motive technice:arhictectura deosebita,centrele urbanistice vechi)blocuri inalte si foarte inalte (costuri exagerate pentru schele)sau in modul privat unde nu doreste toata asociatia o anvelopare exterioara.(motive financiare)Eu am izolat pe interior cu acest product un apartament la et.4 si sint foarte multumit atit iarna cit si vara.Dar pentru o documentare mai complexa ,cu permisiunea Dv. am sa va atasez un pliant cu acst product.Cu stima Lucian H.
Daca doriti o izolare termica pe cont propiu...o puteti executa ,dar numai pe interior.Aveti posibilitatea de a izola peretii exteriori din interior.Cereti prospecte si documentatie la produsul de exceptie "SUPERWAND DS" la adresa de e-mail alum_expert@yahoo.com Cu stima Lucian H.
Buna dimineata,Superwand DS a fost creat special pentru izolarea apartamentelor din interior,acolo unde nu este posibila o anvelopare exterioara.Am sa va dau citeva exemple:Arhictectura delicata a cladirilor gottice,monumente nationale,(centru vechi a oraselor)cladirii inalte si foarte inalte(costul exploziv a schelelor)blocuri unde asociatia de locatarii nu poate convinge (din motive financiare)totii locatarii .Pentru aceasta izolatie nu aveti nevoie de aprobarii s-au consimtamintul vecinilor,sinteti independenti hotaririi Dv.Cu stima LucianH.
Buna,Superwand este un produs special de izolatie interioara a peretilor exteriori si este prevazut pe ambele fatete cu o folie de aluminiu de 20 my, plus hirtie minerala pentru o usoare tapetare s-au zugravire.Superwand este special conceput pentru inlaturarea petelor negre(mucegaiului)si a condensului.Conductibilitatea termica:0.025 W/mk -Rezistenta diff.condens=500m equ.strat de aer.Poliestiren(ampora)0.040 W/mk.Pentru o mai complexa documentare trimite un e-mail alum_expert@yahoo.com consultatia si documentatia este gratuita !! Cu stima Lucian H.
Buna,daca doriti o consultatie gratuita plus documentatia necesara unei izolatii interioare a peretilor exteriorii ,apelatii adresa de e-mail: alum_expert@yahoo.com Cu permisiunea Dv. am sa desvaluiesc si numele unui product care are la baza o experienta de peste 25 ani in vestul Europei "Superwand ds" Cu stima Lucian H.
Acolo unde o izolatie exterioara NU este posibila(blocuri),izolarea interioara cu SUPERWAND DS este perfecta SUPERWAND DS va ofera:folia de aluminiu integrata actioneaza cu bariera de vapori si impiedica formarea ulterioara in spatele izolatiei a igrasiei ,2-ocupa putin spatiu(numai 10mm. res. 20 mm)la o izolare maxima. 3-Economiseste energie prin valoarea mare a izolatiei termice(WLG 0,25) SUPERWAND DS reduce pierderea de caldura cu 56% la placile de grosimea de 20 mm si cu 40% la placile de grosimea de 10mm ,face posibila introducerea unor masuri favorabile de asanare,deoarece nu se necesita modificari ale usilor,geamurilor, etc 5-permite tapetare,zugravire si finisarea fara probleme.Economisiti costuri de incalzire termica pana la 56% avand putine pierderi de kalori termice,eliminati complet igrasia si petele negre!!!!!!!!!!!!! MATERIALUL placa izolatoare pentru peretii interiori SUPERWAND DS este din spuma poliuretanica dura,cu strat izolator fata de aburi aplicat pe ambele fete si hartie minerala pentru tapetare usoara,extrem de rezistenta la presare,conductabilitate termica masurata:0,025W/mK si rezistenta la difuziune:sd=550 m grosime strat aer aqu.
.Pentru informatii tel 0721016529 sau email alum_expert@yahoo.com
Nu mai aveti nevoie de aprobari,schela, va puteti izola linistit apartamentul
As putea sa va recomand sa va izolati singur apartamentul pt a nu intampina greutati,si cu siguranta veti avea doar de castigat pe toate planurile,va recomand IZOLAREA SUPERWAND,intrati pe aceste cuvinte si nu veti regreta