avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1831 soluții astăzi
Forum Activitate odis4fun

Activitate odis4fun

Răspuns la discuția Am luat teapa, ce pot face?
lordsvg a scris:

Buna ziua, am cumparat pe site-ul okazii.ro un laptop iar respectivul mi-a pus o cutie plina cu ziare. Ce ii pot face ? Am un numar de telefon care nu exista, mail-ul lui si discutiile in cadrul site-ului okazii.
Imi pot recupera banii ? II pot face ceva ?
Daca da... el poate spune ca mi-a trimis laptop, cum pot eu demonstra ca el mi-a trimis ziare decat sa ma duc cu coletul la politie ?

Mai chinui cu plangere sau imi accept soarta ? Este vorba de 450 Lei.


@lordsvg

Okazii.ro colaboreaza strans cu organele abilitate pentru rezolvarea acestor situatii si implementeaza mecanisme care sa le previna, cum ar fi sistemul Garantia Okazii

Va sfatuim sa faceti o plangere penala pentru inselaciune.

Okazii.ro are obligatia de a proteja toate partile implicate pana la atingerea unui verdict pe cale legala, iar pentru orice informatie suplimentara va incurajam sa ne scrieti la securitate (at) okazii.ro.

Multumesc

Gheorghe Bardan
Securitate Okazii.ro

Du-te la sectia de politie de care apartii si reclama inselaciunea, cel mai probabil dupa un timp o sa iti recuperezi telefonul sau paguba.
Ar fi trebuit sa fi facut tranzactia prin okazii vedeai si tu ce calificative are, ce a mai facut in trecut,
Iti recomand pe viitor sa nu te mai lasi abordat pe messenger de oricine si sa ii trimiti un bun asa pe incredere.
Era sa imi iau si eu teapa acum vreun an (am primit un alt produs inferior celui comandat) da am facut plangere la politie si dupa 1 luna mi-am recuperat paguba de la vanzator. Am dat o declaratie la politie le-am zis userul si politia a cerut mai departe date despre el de la okazii, dar eu facusem tranzactia prin ei.

Succes