avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 964 soluții astăzi
Forum Activitate misu_buc

Activitate misu_buc

Am platit 3980,00 si totusi ne-au descalificat
Am o nedumerire, participand la o licitatie unde erau 5 ofertanti, 4 dintre ofertanti am fost descalificati pe motivul:
“garantia de participare in cuantum de 3980.00 lei fata de 3980.01 lei solicitata de autoritatea contractanta”
In fisa de date cerinta era:
“””Garantie de participare
Da
Cuantumul de: 7.960,00 lei. Valabilitatea acesteia trebuie sa fie de minim 90 de zile de la termenul limita de depunere a ofertelor.
Modul de constituire a garantiei de participare:
-virament bancar in contul CE..... deschis la B...... sector ...,Nr. cont: .......................
-scisoare de garantie de participare. Garantia de participare emisa in alta limba decat romana va fi prezentata in original si insotita de traducerea autorizata in limba romana. Garantia de participare trebuie sa fie irevocabila. Cuantumul ce se va retine in conditiile art. 278
indice 1 din OUG 34/2006 = 3.980,01 lei.
Ofertantii IMM beneficiaza de reducere 50% daca depun documente conform Legii 346/2004.”””
Cum se poate interpreta tinand cont ca sant IMM ???????
Care este parerea Dvs, sa incerc o contestatie la CNSC???
In baza setintei de divort am dreptul sa stau cu copilul meu doua sfarsituri desaptamana pe luna si 1/2 din vacantele legale, fosta sotie si copilul stau in italia iar ea nu doreste sa i-mi dea copilul nici macar in vacante, invocand tot felul de motive.
As dori sa stiu care este modalitatea legala si ce demersuri trebuie sa fac?
Discuție cum pot sa aflu
cum pot sa aflu numele administratorului unei societatii?