avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Activitate danger_koss

Activitate danger_koss

Răspuns la discuția vatamare corporala
am inteles ca are in jur de 28 de zile... eu am fost la medicina legala si mi sa dat o trimitere la policrinica pentru un control la nas si la maxilar pentru ca ma doare si acum maxilarul desii au trecut 4 zile si nasul la fel si inca mai e umflat . daca o sa mi se elibereze si mie certificat medicolegal pentru cateva zile de ingrijire s-ar putea ajunge la o intelegere?
pe data de 15 august un anume A m-a lovit in repetate randuri fara motive intemeiate, lasandu-mi semne serioase la nivelul fetzei. a doua seara m-am dus la acest A cu un prieten si l-am lovit lasandui si noi semne serioase acest A s-a dau si si-a scos certifikt medico-legal. ce o sa mi se intample... va rog mult sa ma ajutatzi cu orice sfat , sunt foarte ingrijorat. va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Numere expirate
nu a fost niciunul dintre parintzi.... nici macar nu stiu de aceasta intamplare.
Discuție Numere expirate
am si eu o problema , va rog mult de tot sa ma ajutati cu un sfat, cu ceva .
in iunie 2010 am cumparat o masina de la o anumita persoana cu care am facut o chitanta de mana, stiam ca masina are numerele rosii expirate, in aceeasi zi am facut schimb cu un prieten dandu-i masina pe un scuter, dupa catea zile am fost la el si tocmai o spala mi-a propus sa mergem pana la magazin sa isi cumpere un pachet de tzigari magazinul fiind la 200 m de locuinta lui, am ajuns la magazin sia luat tigari si am plecat spre casa el conducea masina si a aparut de nicaieri un echipaj de politie in spate si a aprins girofarul dupa care nea dus la sectie pentru declaratii. eu fiind minor , nestiind constitutzia m-am lasat inselat de prietenul meu care a declarat ca masina era a mea si mia propus sa spun si eu la fel k nu mi se intampla nimik mie. am declarat k era a mea masina si apoi miam dat seama ca am facut o mare gresala. knd m-au chemat iar la politie i-am propus inspectorului care se ocupa de caz sa ma lase sa revin asupra declaratiei . am declarat tot adevarul a doua oara, si eu dar si prietenul meu insa nu li sa parut k spunem adevarul si m-au intrebat daca mai exista cineva care a vazut knd am facut schimbul . eu leam spus k era gagica prietenului meu si cu varul acesteia care chear au fost si au vazut k am facut schimb , deci k el intrase in posesia masinii. inspectorul i-a chemat si pe cei 2 pentru o declaratie dar acestia pentru k nu vror sa se implice au spus k nu au fost de fata. mi s-a spus k mi se va intocmi dosar penal pentru punere in circulatie a unui autovehicul cu numere de inmatriculare expirate miau dat o avocata din oficiu. nu stiu ce sa fac sunt bulversat
astept parerile d-voastre despre ce o sa mi se intample. si ce pot sa fac pentru a scapa de acest dosar.