avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate razvanovici

Activitate razvanovici

In urma unei restante la intretinere (cca 3000 ron) am fost chemat in judecata de catre asociatia de proprietari , dar dupa 2 saptamani dupa ce eu achitasem suma integrala. Trebuie sa ma prezint neaparat la proces cu chitanta doveditoare sau ar trebui sa se retraga plangerea ? Este posibil ca indiferent de verdict sa fiu obligat la plata cheltuielilor de judecata ?
Societatea are activitate in momentul de fata . Daca m-ati putea ajuta si cat m-ar costa toata afacerea ?
Multumesc anticipat !
0729497779 / Razvan
Sotia mea a facut anul trecut un imprumut pe societate comerciala (unde este asociat unic si administrator) sub forma de linie de credit in valoare de 10.000 euro , iar eu am fost girant. Cand a venit termenul de restituire a sumei respective , sotia a refuzat onorarea platii si eu am fost obligat sa achit prin transfer bancar suma de 385 mil lei vechi .
Acum suntem in divort , prima infatisare fiind de abia in octombrie anul curent . Am vreo sansa sa recuperez acesti bani ? Pot avea pretentii la aceasta societate comerciala ?
Va multumesc !