Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... plata intretinere bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

plata intretinere bloc

In urma unei restante la intretinere (cca 3000 ron) am fost chemat in judecata de catre asociatia de proprietari , dar dupa 2 saptamani dupa ce eu achitasem suma integrala. Trebuie sa ma prezint neaparat la proces cu chitanta doveditoare sau ar trebui sa se retraga plangerea ? Este posibil ca indiferent de verdict sa fiu obligat la plata cheltuielilor de judecata ?
Pentru finalizare rapida,este de preferat sa va prezentati in instanta sa depuneti copie dupa chitanta justificativa,astfel incat instanta sa dispuna respingerea actiunii asociatiei de proprietari
Este posibil ca indiferent de verdict sa fiu obligat la plata cheltuielilor de judecata ?

Pentru raspuns concret ,era necesar sa ne comunicati cerererile reclamantei
Solutia instantei de judecata este conditionata de cererile reclamantei,daca asociatia de proprietari a realizat demersurile de recuperare sume cu titlu de restanta,daca a depus dovada,este posibil ca instanta sa dispuna obligarea dvs la achitare cheltuieli de judecata