avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Activitate razvanneic

Activitate razvanneic

Salut,

am si eu un proces pe rol si am ajuns intr-un momen delicat, si anume ca proba cheie dupa care se invarte procesul este data si ora imaginilor atasate la dosar (din sectiunea properties a imaginii, deci nici macar amprentata).

Eu am incercat sa elimin acele poze ca si probe concludente, caci fara alea nu se poate face dovada duratei de stationare si as castiga procesul. (proces cu cei de la ridicari auto)

Exista vreun articol de lege care sa spuna ceva despre acest lucru? Judecatorul trebuie sa tina cont de informatiile din sectiunea properties a imaginilor ?

In depunerile de la Tribunal am depus o demonstratie scurta cum ca acele informatii se pot schimba de catre oricine, dar nu cred ca s-au luat in considerare, caci au avut castig de cauza ceilalti.

Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Facturi emise prin programe soft
O principala diferenta intre programe de facturare gratuite si cele cu abonament (lunar, anual, bienal, etc. ) este ca cele gratuite nu ofara siguranta actualizarii conform legislatiei.
De asemenea posibil ca nici suport sa nu iti fie oferit, sau cel putin nu cand ai nevoie urgenta.

Iti recomand sa incerci programul de facturare QInvoices(www.qsolutions.ro/produse/program-facturare).

Este gratuit timp de 30 zile si ofera cam tot ce iti trebuie pentru facturare (proforme, facturi avans, facturi storno, incasare cu chitanta, OP, rapoarte, exporturi de date...)
Răspuns la discuția PROGRAM FACTURARE
Recomand folosirea unui program de facturare. Gasesti o multime pe internet.
Eu iti recomand sa incerci programul QInvoices (www.qsolutions.ro/produse/program-facturare) sa vezi daca te ajuta.

Ofera testare gratuita timp de 30 zile, fara restrictii, iar dupa cele 30 zile poti sa achizitionezi o licenta, fara a pierde facturile emise.
Mai ofera de asemenea o serie de rapoarte, export de date in Excel... poti sa faci ce vrei tu cu informatia.

Succes.