avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1073 soluții astăzi
Forum Activitate dan tita

Activitate dan tita

Bună ziua. Mi s-a reținut permisul pentru neacordare prioritate la sens giratoriu. Am făcut plângere la judecătorie și am primit o citație în care spune data de judecata și următoarea fraza : ,, puteti solicita judecarea cauzei în lipsa. Accesati portalul instantei cu 2 zile înainte de termen pentru a verifica ora estimata de strigare a cauzei.
Cu copie întâmpinare cu mențiunea de a depune răspuns la întâmpinare în termen de cel mult 10 zile de la comunicare. ""
Eu doresc sa știu dacă mai trebuie sa depun eu ceva?
Răspuns la discuția Condus masina radiata
Buna ziua. Am o rugaminte la dumneavoastra. S a solutionat dosaru cu clasare si suspendarea permisului pe 90 de zile. Pot ataca ininstanta suspendarea permisului? As avea castig?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Aveti dreptul sa va exercitati apararea si sa propuneti administrarea de probe in sensul celor sustinute in declaratie.

Răspuns la discuția Condus masina radiata
Revin la aceeasta postare. Dosarul s a clasat de catre parchet, este legal ca politia sa mi suspende permisul pe o perioada de 90 de zile?
Răspuns la discuția Condus masina radiata
Domnu avocat Patrascu am inteles de la un politist ca majoritatea dosarelor se claseaza, dar ca pedeapsa mi se suspenda permisul pt 3 luni. Daca va fi asa, exista vreo cale sa fac contestatie pt suspendarea permisului? Va multumesc.
Răspuns la discuția Condus masina radiata
Am inteles. Va multumesc
Răspuns la discuția Condus masina radiata
Domnu Patrascu cum adica daca o sa fiu condamnat? Alta varianta care ar fii
Răspuns la discuția Condus masina radiata
Va multumesc. Ma refeream daca pot dovedii ca nu am stiut ca este radiata. Am cumparat o de aici din Tara, si pers de la care am cumpart o mi a spus ca totul e in regular. Am asigurarea si itp valabile pana in 2018. Actele fiind in regula am circulat cu ea, I am platit si rovinieta. Va multumesc
Răspuns la discuția Condus masina radiata
E posibil sa se dea NUP, so daca nu permisul mi se suspends? Amenda este penala?

Eu pot dovedii ca nu am stout? Pot chema in instanta persoana care mi a vandut masina?
Buna. Am cump arat o masina cu nr de anglia m a oprit politia si la o verificare s a gasit data la export ceva de genu radiat. Eu nu am stiut, persoana de la care am cumparat masina mi a spus ca actele sunt in regula. Am asigurare si itp valabil pana in 2018. Mi s a retinut doar permisul si mi s a DAT dovada pe 15 zile cu drept de prelungire. CE mi she poate intampla. Va multumesc
Salute. Nu te supara. Ai terminated cu procesul?