Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua. Mi s-a reținut permisul pentru neacordare ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua. Mi s-a reținut permisul pentru neacordare prioritate ...

Bună ziua. Mi s-a reținut permisul pentru neacordare prioritate la sens giratoriu. Am făcut plângere la judecătorie și am primit o citație în care spune data de judecata și următoarea fraza : ,, puteti solicita judecarea cauzei în lipsa. Accesati portalul instantei cu 2 zile înainte de termen pentru a verifica ora estimata de strigare a cauzei.
Cu copie întâmpinare cu mențiunea de a depune răspuns la întâmpinare în termen de cel mult 10 zile de la comunicare. ""
Eu doresc sa știu dacă mai trebuie sa depun eu ceva?
Pai v-a spus deja, raspunsul la intimpinare.