avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 425 soluții astăzi
Forum Activitate Mihaela_77

Activitate Mihaela_77

Poate cineva sa ma ajute? Lucrez in achizitii publice de ceva vreme, dar m-am impotmoloit cat de rau se poare#-o#-o
Mi s-a pus in brate Legea 350/2001 privind amenajarea teritoriului si urbanismului, pentru a demara o procedura de elaborare a unui PATZ .
Mai precis, dupa umila mea parere, cred ca trebuie sa elaborez o documentatie de concurs privind aplicarea procedurii "concurs de solutii" in vederea atribuirii unui contract de achizitie publica de Servicii de elaborare PATZ .
Aveti cumva vreun model de asemenea documentatie?
Si oare ce cerinte trebuie sa pun la Experienta similara si la Capacitatea tehnica si profesionala?
Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva?:worthy:
Răspuns la discuția acte necesare infiintare PFA
Am inteles ca daca sediul "PFA-ului" va intr-un apartament (adica la mine acasa)as avea nevoie de acordul vecinilor?
Chiar daca activitatea o voi desfasura in alta parte?#-o
Si daca e asa ma poate ajuta cineva cu un formular , sau ceva de genul asta, ca banuiesc ca este ceva tipizat si nu stiu de unde sa il iau?
daca oferta este admisibila, DA, POTI SA INCHEI CONTRACTUL SI A DOUA ZI DUPA DESCHIDERE
.
.o zi buna
Daca la procedura a participat doar un singur ofertant, care a depus si o oferta admisibila, se poate incheia contractul de achizitie publica cat mai curand posibil, adica nu mai trebuie tinut cont de perioada de contestatii(ca doar nu se contesta singur):P
Daca contractul a iesit din perioada de valabilitate, nu se mai poate face nimic.
Trebuia prelungit cel mai tarziu cu data de 31.12.2010, daca retin eu bine ca ai scris!
Buna ziua!
Va rog daca puteti sa imi raspundeti si mie la o intrebare (adica la mai multe:help:)
Trebuie cat mai curand sa ma constitui ca PFA#-o
Ce acte am nevoie pentru asta?
Pe la ce usi trebuie sa bat?
si nu in cele din urma, cat ma costa toata distractia ata?

va multumesc mult si abia astept sa am un raspuns