avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Activitate lucian_ss

Activitate lucian_ss

Răspuns la discuția Servitutea de trecere
O idee:
Verificati la primarie daca s-a emis certificat de urbanism/autorizatie de constructie pentru acel gard, una este autorizatia emisa pentru constructia casei si alta pentru gard.Pana a ajunge la instanta verificati cu atentie toate detaliile care va pot avantaja.Daca ei au construit gardul dupa aceea,au intabulare si pe gard?
Are baza legala Comisariatul Judetean pentru Protectia Consumatorului sa trimita invitatie pe e-mail ?
Invitatia este adresata administratorului unui site pe care a vandut un produs on-line, sa-i solicite documentele societatii?
Invitatia nu are numar de inregistrare,are numai un nr de telefon si numele comisarului,nu am confirmat de primire.Oare este trimisa la intimidare,pana ajung la ei si confirm cu prezenta mea ?

Am vandut un produs on-line pe un site facut de mine ,persoana fizica la persoana fizica. PF care l-a achzitionat a dorit sa faca retur la care nu am fost de acord pentru motivele invocate si mi-a facut reclamatie la CJPC.Produsul nu avea nici un defect doar ca nu-i place.Nu am societate infiintata.Site-ul este gazduit in alta tara decat Romania.

Ce pot pati daca ma prezint si daca nu ma prezint, sa ma prezint sau nu?

Cum pot ajunge la mine si sa faca legatura cu site-ul daca eu nu recunosc?

Un sfat poate sa vina si de la utilizatorii care au mai avut probleme asemanatoare.

Va multumesc anticipat pentru raspunsul la oricare intrebare.

Chiar nu se poate da autorizatie de constructie pentru a construi garajul(garajele)?Am achizitionat un teren de 50 mp pentru construirea unuia sau doua garaje,front la starada 8m,o laterala de 7.35m si una de 5.35m.Am fost la urbanism la primaria comunei de care apartine si mi-au spus ca nu pot construi nici un garaj daca nu am 150mp.Vecini am intr-o parte un proprietar cu un teren de 1000mp si intr-o parte sunt doi vecini care si-au construit garaje,(deci mai sunt construite 2 garaje).
Una doua solutii imi poate da cineva .